Dezinfekce ozónem

Provádíme dezinfekci a sterilizaci interiéru vozidel i místností pomocí ozónu.

Ozon účinně ničí bakterie, plísně a viry, a proto je možné ho používat při dezinfekčních zákrocích všeho druhu. Ozón také dokonale likviduje veškeré zápachy, které vznikají biologickým působením (hniloba), zápachy z cigaretového kouře, a také některé zápachy způsobené chemikáliemi. Neexistuje žádný virus ani bakterie, které by ozonu dokázaly odolat. Oproti chemickým prostředkům nezůstává v prostoru déle než několik desítek minut, protože se rozpadá na kyslík O2 , který normálně dýcháme.

Ozon nemaskuje příčinu zápachu, ale trvale ji odstraňuje!

Používáme profesionální generátor ozonu s vysokým výkonem 7000 mg O3/hod.

Výhody ozónu:

  • ozon je nejsilnější přírodní oxidační činidlo
  • velmi rychle se rozpadá (3000x rychleji než chlór)
  • po proceduře ozon z interiéru kompletně zmizí do několika minut
  • rozpadá se na normální kyslík O2, který běžně dýcháme
  • jako vzduch se dostane úplně všude (včetně oblečení, pórů sedaček, matrací atd…)

Dezinfekce interiéru vozidel přímo u zákazníka:

Příčinou zápachu v autě je vlhkost, která se sráží na výparníku klimatizace. S vlhkostí se zde usazují i drobné nečistoty, které vytvářejí půdu pro mikroskopické částice jako jsou bakterie, houby (plísně) a roztoče. Posádka vozidla pak všechny tyto mikroby vdechuje. Tedy i děti a alergici.

Při návštěvě autoservisu netrvá dezinfekce ozonem zpravidla více než 30 minut. Po úkonu je nutné vozidlo ještě větrat. Protože ze servisu musíme také nějak odjet, nevystavujeme vnitřek vozidla tak dlouhému a žádoucímu působení ozónu.  Krátká doba trvání dezinfekce má za následek, že ne všechny organismy se zničí. Naše firma poskytuje díky přenosnému generátoru dezinfekci přímo u zákazníka.

Popis celého procesu: Přenosný generátor je vložen u zákazníka do zaparkovaného auta a nechá se 30 minut produkovat ozon. Poté je generátor vyjmut a auto se nechá stát několik hodin bez větrání např. přes noc, v práci atd… Před jízdou se vozidlo vyvětrá.

Před dezinfekcí interiéru doporučujeme vyměnit kabinový filtr.

Interiér vozidla by se měl dezinfikovat alespoň jednou krát za rok.

Dezinfekce místností 

Provádíme také dezinfekce místnost. Ozonování prostorů je vhodné tam, kde se shromažďují lidé, zásadním způsobem omezuje rozšiřování nemocí (např. chřipky). Za tímto účelem je nutné ozonem systematicky dezinfikovat byty, školy, kanceláře a prostory ve zdravotnických zařízeních: nemocnice, pokoje pro nemocné, zdravotní střediska, operační sály, ordinace a chodby, čímž předejdeme infekcím a nákazám. Pokud ozon využijeme stejným způsobem v budovách, nejen že odstraníme nepříjemné zápachy, ale také předejdeme rozšiřování se nakažlivých nemocí u zvířat.

Ceník:

Dezinfekce interiéru vozidla přímo u zákazníka (okres Mladá Boleslav, Praha) 490kč,990kč
Desinfekce místností, okres Mladá Boleslav, Praha
Rozloha 50m3 70m3
Doba expozice 60min 90min
Cena MB 450kč 800kč
 Cena Praha  990kč  1800kč
Dezinfekce interiéru vozidla přímo u zákazníka (okres Liberec) 790kč
Dezinfekce místností, okres Liberec
Rozloha 50m3 70m3
Doba expozice 60min 90min
Cena 650kč 900kč

Více info o ozónu a jeho použití.

RussiaCzechEnglish